Knihy

Jak to chodí na letišti

Mohou letadla startovat a přistávat i v noci? Jak se říká velké hale, kde opravují letadla? Jak se jmenuje jízdenka do letadla? Odkud přichází povolení ke startu? To všechno a ještě mnoho dalších zajímavostí se děti dozví z obrázkového leporela Josefa Švarce.

Jak to chodí na stavbě

Děti předškolního věku se pomocí veselých obrázků Josefa Švarce a doplňujících otázek doví, jak to vlastně na stavbě chodí. Stavba velké budovy a stanice metra postupuje na obrázcích krok za krokem od výkopu až po dokončení.

Jak to chodí v přístavu

Víte jak se staví velká nákladní loď? Co všechno uveze trajekt? K čemu slouží maják nebo jak funguje plavební komora? V dalším pokračování oblíbené série leporel Josefa Švarce najdou děti mnoho zajímavých situací a úkolů k jejich řešení.

Jak to chodí na policii

Na koho se obrátíme, když se stane dopravní nehoda nebo někoho zloděj okrade? Jak pomáhají policistům psi? Podle čeho poznáme policejní auto? Všechno dětem názorně ukáže obrázkové leporelo, které je plné jednoduchých i náročnějších úkolů.

Jak to chodí na statku

Co pěstují babička a děda na poli za statkem? Jaké stroje jim pomáhají? Která zvířata mají ve chlévě? Která z nich nesnášejí vajíčka? Všechno dětem názorně ukáže obrázkové leporelo, které je plné jednoduchých i náročnějších úkolů.

Jede, jede poštovský panáček

Chcete své děti naučit říkadla? Toto kouzelné leporelo Jede, jede poštovský panáček je plné lidových říkadel, které si děti rychle oblíbí a díky krásným ilustracím i snadno zapamatují. Leporelo ilustrovala Vladimíra Vodičková.

V leporelu najdete mnoho říkadel a básniček jako například Šel Janeček na kopeček, Foukej, foukej, větříčku, Paci, paci, pacičky nebo Kalamajka mik, mik, mik.

Chodí pešek okolo

Leporelo Chodí pešek okolo jistě potěší všechny nejmenší děti díky nádherným lidovým říkadlům. Každé říkadlo je doplněno veselým obrázkem, díky kterému si děti rychle říkadla zapamatují.

Leporelo ilustrovala Vladimíra Vodičková.

V leporelu najdete například říkadla Na tom našem dvoře, Naše kočka strakatá, Prší, prší, jen se leje či Kočka leze dírou.

Kufřík pohádek

Nemůžete se dočkat Vánoc? Buďte trpěliví, za chvíli jsou tady! Zatím si přečtěte čtyři roztomilé zimní knížečky z kufříku.

Kufřík říkanek

V kufříku najdete čtyři leporela s nejznámějšími českými lidovými říkankami.